A szentendrei városüzemeltetés annyira megsértődött a Járókelőre, hogy szeptember 25-i keltezéssel több bejelentésre is azt válaszolták, anonim bejelentésekkel nem hajlandók foglalkozni.
2015 júliusa óta a Társaság az Élhető Szentendréért civil szervezettel együttműködésben fogadjuk a szentendrei közterületi problémabejelentéseket. A helyi csapattal úgy számoljuk, már 35 probléma oldódott meg, ami az oldalra felkerült. A bejelentéseket mindennap átnézik a helyi önkéntesek, és továbbítják a megfelelő hivatalnak, vagy szolgáltatónak.
Kadarka utca, Szentendre. Fotó: Schneider Géza
A Járókelőn van lehetőség arra, hogy valaki anonim küldje el a bejelentését, szerintünk az azonosítástól való félelem nem akadályozhat meg valakit abban, hogy egyszerű közterületi problémákra hívja fel a figyelmet. Az igaz, hogy ezeket valóban nem muszáj figyelembe vennie a helyi ügyintézőknek, azonban a városlakók számára ezzel a hozzáállással csak jól láthatóvá teszik, hogy nem érdekli őket a semmilyen jelzés, és nem hajlandók tenni azért, hogy a város problémái megoldódjanak.
Egyébként egy korábbi ügynél láthatóan sikerült a neve alapján azonosítaniuk az egyik bejelentőt, és válaszolniuk neki. (Mindeközben a közérdekű bejelentők kilétét nem ellenőrizheti a városüzemeltetés, így azt sem, ha valaki anonim helyett egyszerűen "Kovács Pisti" néven jelent be.)
Reméljük hamarosan megértik a szentendrei ügyfélszolgálat irányítói, hogy minden problémát bejelentő szentendrei polgár (névvel, vagy névtelenül) egy csónakban evez azért, hogy élhető város legyen Szentendre. Ehhez a feladathoz kell felnőni! (Társaság az Élhető Szentendréért)
Mutatunk egy jó példát Budapestről, a VIII. kerületből. Itt egy bejelentés, amire fotóval válaszolt Bryan nevű bejelentőnknek a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. Nekik fontos, hogy ezek a nyilvánosságra hozott problémák megoldódjanak, és a munkájukról pozitív írások jelenjenek meg. Most is ez történik. Szentendréről is írhatnánk így.